+90 532 2170161 INFO@SPINA.COM.TR

ZEMİN KAPLAMA ÖNCESİ SPINA GRINDER KULLANIMI

SPINA BLOG ZEMİN KAPLAMA ÖNCESİ SPINA GRINDER KULLANIMI
yüzey silici

BLOG

ZEMİN KAPLAMA ÖNCESİ SPINA GRINDER KULLANIMI

Posted By spina_admin

ZEMİN KAPLAMA  SPINA GRINDER FARKI
 Spina grinderların kullanım alanlarının en başında zemin kaplama öncesi hazırlamada, zemin silme, zemin traşlama gibi aşındırıcı özellikleridir. Günümüzde epoksi ya da diğer kaplama öncesinde zeminin hazırlanması gerekmektedir. Spina Grinder’lar olarak bu konuda her ihtiyaca cevap verecek özellikte ve büyüklükte makinalarımız bulunmaktadır. Tüm Spina Grinder ürünlerimizi ve özelliklerini aşağıdaki fotoğrafa tıklayarak ulaşabilirsiniz.
zemin kaplama öncesi hazırlama
Spina TD800 Triple Grinder
Toprak seviyesinde dökülen betonun öncelikle su giderleri ile ilgili uygun altyapısı oluşturulmalı, böylece betonun altında toprak seviyesinde sızan su ve oluşan nemin epoxy kaplamanın altında birikerek zamanla self levelling kaplamanın kabarması, patlaması ve yüzeyden ayrılmasının önüne geçilmelidir. Optimum beton direnci için minimum su-çimento oranı gereklidir. Ayrıca plastifiyan kullanımı yüzeyin perdahlanması ve bastırılmasında yararlıdır.Süpürgesiz perdahlanan betonlarda çelik mala kullanımı, yüzeyi parlatıp şerbeti yüzeye çekeceği için kullanılmamalıdır.Bu işlem helikopter tipi perdah makinasının tepsisi veya tahta mala ile yapılmalıdır.Betonun kürlenmesi esnasında ,yüzeyde oluşacak rötre çatlaklarını ve kuvvet kayıplarını önlemek için yüzeyin iyi ıslatılması, nemli bezlerle örtülmesi ve don,yağmur ve güneş ışınlarından korunması gereklidir.
Beton zeminin üzerindeki çimento şerbetinin mutlaka alınması gerekir. Bu tabaka betona iyice yapışık olmadığı için zamanla üzerindeki trafiğe de bağlı olarak degrade olur ve kendi üzerine yapışık Epoxy tabakayı da yüzeyden alır. Bu işlem için en uygun yöntem silme, taşlama ve tıraşlama (traşlama) tipi aşındırıcı makinalar kullanımıdır. Spina Grinder ürünleri bu anlamda bir çok ülkede lider durumdadır.

Tagged , , , , , , , , , , , , ,

Written by spina_admin

2 YIL GARANTİLİ, SERVİS KAYDI İÇİN TIKLAYIN

SERVİS KAYDI