+90 532 2170161 INFO@SPINA.COM.TR

Beton Parlatma Nedir ?

SPINA BLOG Beton Parlatma Nedir ?
beton-parlatma-nedir

BLOG

Beton Parlatma Nedir ?

Posted By spina_admin

BETON PARLATMA NEDİR ?

Beton parlatma nedir sorusunun önemi diğer zemin alternatiflerine oranla birçok üstün yanı bulunmaktadır. Bu özellikler aşağıdaki gibidir:

 

Betonun dayanıklılığını arttırılması

Parlatılmış betonun ortalama kullanım ömrünün diğer yüzey kaplama alternatifleriyle kıyaslandığında çok fazla olması, beton parlatma uygulamalarının depolarda, üretim tesislerinde, büyük mağaza ve yapı marketlerde, ofis binalarında, otellerde, hastanelerde, restoranlarda okullarda, hastanelerde, otoparklarda ve devlet binalarında tercih edilmesinin en önemli sebebidir.

Beton tozumalarının engellemesi
Düşük uygulama maliyeti

Spina Grinder ile bu maliyeti daha düşürmüş olup, bu işlemi kendi bünyenizde kolayca uygulayabilirsiniz.
beton parlatma nedir

Temizleme kolaylığı

Özellikle yoğun ayak trafiğinin olduğu ve ağır iş makinelerinin ve forkliftlerin çalıştığı zeminlerde dayanımının çok fazla olması ve tekerlek izlerini en aza indirmesi sebebiyle en uygun zemin çözümüdür. Beton yüzeyler bir kere parlatıldıktan sonra temizlenmesi sadece paspas ve su ile çok kolay bir şekilde yapılabilir, kimyasal maliyetleri, uygulama süresi ve işçilik maliyetleri de ortadan kalkmış olur.

Düşük bakım masrafları
Işık yansımalarını arttırarak enerji tasarrufu sağlaması

Parlatılmış beton yüzeylerin ışığı mükemmel bir şekilde yansıtması ise otel lobileri, ofisler ve restoranlar için en önemli estetik faydalarından biridir. Ayrıca üstün ışık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatma için gerekli ışık miktarında önemli oranlarda düşüş sağlar ve %40lara varan elektrik tasarrufu sağlamaktadır.

Betonun kayma direncini arttırması

Parlatılmış beton yüzeylerin kayma direnci, sadece perdahlanmış beton yüzeylere oranla çok daha fazladır. Parlatılmış beton, ahşap döşemeler, mermer ve granite oranla yaklaşık %40 daha az kaygan bir zemindir. Bu durum da iş güvenliği için önemli bir faktör olmaktadır.

Tagged , , , , , , , ,

Written by spina_admin

2 YIL GARANTİLİ, SERVİS KAYDI İÇİN TIKLAYIN

SERVİS KAYDI